בניינים

כיצד ניתן להעלות את ערך הנכס?

ככל שהשקעות בתחום הנדל"ן הופכות למבוקשות יותר ויותר, כך גוברת המודעות לחשיבות שיפוץ הנכס כאמצעי להעלאת ערכו.

השקעה בנדל"ן נחשבת לאחת ההשקעות הפופולריות ביותר בישראל וברחבי העולם, בין אם מדובר בהשקעה בנכס מסחרי כמו משרד או חנות, ובין אם מדובר בהשקעה בנכס פרטי כמו דירה או בית מגורים. אם רכשתם דירה למטרות השקעה, או שאתם מעוניינים למכור את הדירה בה אתם מתגוררים, כדאי לבדוק את האפשרות לביצוע שיפוצים למטרת העלאת ערך הנכס ואותו הדבר לגבי חנות או משרד.

שיפוץ מוכוון מטרה

למתחילים בתחום ההשקעות בנדל"ן וגם למי שכבר ותיק בתחום, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברת השקעות ויזמות בנדל"ן, שתוכל להדריך ולכוון להשקעות סולידיות ומשתלמות. מלבד בחירת הנכס, לחברת השקעות ויזמות יש ידע נרחב וקשרים עם אנשי מקצוע מתחומים שונים, שיכולים לייעץ לכם כיצד לשמר את הנכס לטווח ארוך ואיך להעלות את ערכו. כמובן שמלכתחילה רצוי לבחור בנכס הממוקם באזור מבוקש, כמו קרבה לצירי תחבורה מרכזיים או לאוניברסיטה, אך לא תמיד זה מתאפשר בשל סיבות כלכליות או בשל שינויים שמתרחשים עם הזמן ואין לנו יכולת לצפות אותם. במקרה כזה שיפוצים יכולים להעלות את הערך גם של דירה הנמצאת במיקום פחות מרכזי או דירות שכן ממוקמות באזור אטרקטיבי, אך הן בעלות מראה מוזנח ולא אסתטי.

האפשרויות של הלקוח

מבחינת הקונה או השוכר, כאשר עומדות בפניו שתי אפשרויות: דירה רגילה או מוזנחת לעומת דירה משופצת, סיכוי רב שהוא יבחר בדירה משופצת גם אם זה כרוך בתוספת תשלום. הכניסה לדירה משופצת נעימה יותר הן מבחינת נוחות הדיירים והן בשל העובדה שזה חוסך מהם את הצורך להשקיע בעצמם בשיפוצים.

כאשר מדובר בדירה עם תשתית ישנה או לקויה, כמו בעיות בצנרת, רטיבות, עובש וכן הלאה, מומלץ להתייעץ עם קבלן שיפוצים מנוסה ובעל מוניטין לגבי ביצוע שיפוץ נרחב. במידה והדירה במצב טוב מבחינת תשתיות והבעיה היא רק בחזות הדירה, אפשר להסתפק בשיפוץ נקודתי שמטרתו לעצב את הבית או חלקים ממנו כדי למשוך שוכרים או קונים.

אמנם שיפוצים כרוכים בהוצאה כספית וזו השקעה לא קטנה, אך ניתן לבצע שיפוץ גם ללא הוצאה גבוהה ומוגזמת, במיוחד כשהמטרה היא להעלות את ערך הבית ולא לתקן ליקויים בתשתיות. קבלן שיפוצים בעל ניסיון יוכל להגיע לראות את הדירה ולהמליץ לכם על שיפוצים שיתרמו למטרה, כמו שבירת קירות למראה מרווח ומואר יותר, חיפוי קירות דקורטיבי, בניית תקרות גבס מעוצבות, כולל הנמכת תקרה ותאורה שקועה, יצירת נישות גבס לאחסון או לנוי וכן הלאה.

נכס משופץ מאפשר לבעליו לגבות דמי שכירות גבוהים יותר, או למכור במחיר משתלם בהשוואה לנכס דומה במצב מוזנח. לפני שמתחילים את תהליך השיפוץ, מומלץ להתייעץ עם חברת השקעות ויזמות בנדל"ן ועם קבלן שיפוצים מומלץ ובעל ניסיון.

השאר פרטים ונחזור בהקדם:

הפרויקטים שלנו
selected הצג הכל unselected
Ybox נדל"ן
חברה ציבורית
unselected
Ybox השקעות
חברה פרטית
הבא
הקודם