בניינים

איך לעצב נכון את הדירה לאחר פרויקט תמ"א 38?

פרויקט תמ"א 38 נועד לחיזוק מבנים ישנים מפני רעידות אדמה. במסגרת הפרויקט מקבלים  הדיירים אחוזי בנייה משודרגים ותוספת שטח לדירתם. במקרה אחר הבניין הקיים נהרס ובונים חדש בו הדירות תהיינה גדולות ומרווחות יותר. כך, מקבלים הדיירים הזדמנות טובה לקבלת בית חדש או מורחב ואחר כך לעצבו  מחדש. עיצוב חדש, בהחלט, יכול להוסיף לאיכות חיי בעלי הבית, אבל כדאי מאוד לתכנן את כל המהלך בצורה מסודרת. ההסכמות על התוספות מתקבלות לפני התחלת הפרויקט ובעת  עריכת ההסכם, כך, שניתן לדעת בדיוק איך ייראה הבית  החדש. במקרים רבים, מקבלים חדרי שינה ומטבחים מרווחים יותר, תוספת מרפסות, חניות לרכבים ועוד.

פנייה אל מעצב פנים כבר בשלבים  הראשונים תביא לכך שיתוכנן עיצוב חדיש שיהיה צורך להתחשב בו בעת  הבנייה. כך, ניתן לבנות מחיצות גבס, להוסיף נישות לאחסון או לתכנן חדר שינה מרווח עם חדר ארונות וחדר אמבטיה צמודים. חדר השינה הוא  החדר  האינטימי ביותר בבית, ולמעשה, מהווה את המרחב הפרטי של בני הזוג. אליו באים לנוח ולאגור כוחות להתנהלות היום יומית. ניתן להחליט מראש על גודל החדר, על  החיפוי שלו, בין אם הוא ריצוף שיש, פרקט, שטיחים וכדומה. בנוסף לכל אלו, ניתן לבדוק אופציות של ריהוט מתאים אצל נגרים ולהחליט על  מיטות שינה, שידות, טואלט, ארונות בגדים ועל ריהוט נוסף שיש בחדר שינה.

תכנון מוקדם של חדרי שינה מקל על  בעלי הבית. ניתן לסגור עם קבלן הבניין על מיקום שקעי חשמל ומפסקים, על מיקום ברזים, אסלות ואביזרי אינסטלציה אחרים, להחליט על חלונות ותריסים ועבודות נוספות שנעשות במהלך  הבניה. ניתן להביא קבלני משנה לעבודות גבס, מיזוג אוויר, תקשורת ועוד. לאחר סיום הבניה יובאו לעבודות משלימות נגרים, מתקיני מראות חדר שינה, מדביקי שטיחים וכדומה. תכנון מראש חוסך זמן רב מאחר ולא יהיה צורך להתחיל לעשות שינויים פנימיים לאחר שהבניה הושלמה. מטבע הדברים, אף ניתן לחסוך כסף רב על ידי סגירת עסקאות עם  הקבלן עצמו או קבלני משנה.

אין ספק, שפרויקט תמא 38 יכול לשדרג את החיים ולהעלות את ערך הדירה וזאת מבלי שבעלי הבית מוציאים כסף מכיסם. לכל  היותר, הן יידרשו לתשלומי  מיסים ולהוצאות נלוות אחרות שאינם משמעותיים מדי. הקבלן מקבל אף הוא אחוזי בניה ובונה דירות נוספות אותן הוא מוכר. לרוב, הוא ישמח לקבלת עבודות נוספות ושינויים פנימיים ויעשה אותם בעלויות נמוכות, יחסית. כל אחד יכול לעצב את  פנים הבית, ובמיוחד, חדרי  שינה על פי טעמו, רצונו ויכולותיו הכספיות. מעצב פנים יכול לסייע גם בהבאת בעלי מקצוע הקשורים עימו והיודעים לבצע עבודות על פי טעמו. גם לכך יש משמעות רבה מאחר והדבר תורם לביצוע מושלם שאף ייראה טוב.

השאר פרטים ונחזור בהקדם:

הפרויקטים שלנו
selected הצג הכל unselected
Ybox נדל"ן
חברה ציבורית
unselected
Ybox השקעות
חברה פרטית
הבא
הקודם